Domů Začni, začněme, začněte cestovat

Začni, začněme, začněte cestovat

_dsc0149Život každého člověka se skládá z různých etap. Každý to má jinak.

Někdo se stane cestovatelem už na střední škole, odjede na vzdálené místo na zeměkouli a věci moc neřeší. Odloučení není problém, peníze také ne a práce se vždycky najde.

Někdo zase není cestovatel, ale turista. jezdí každý rok na dovolenou a často zapadá do stereotypů, co se týká místa, kam jezdí a věcí, které tam dělá. Přesto, že je svět velký, směřuje každý rok na jednu a tu samou pláž a hotel.

Jiný zase necestuje vůbec – pro dovolenou stačí byt a občasné vyjížďky na osvědčené lokality v rámci Česka a okolí.

Každý to má prostě jinak.

Já to měl podobně. V 90. letech jsem jednoduše cestovat nechtěl. Nevěděl jsem proč. Sice se otevřely hranice, lidé vyjížděli, ale chyběl mi v sobě ten pocit, že musím někam zmizet, poznávat cizí země, kulturu, lidi… Asi jsem neměl důvod, ale možná, že jsem neměl někoho, kdo by mi řekl, že cestovat nemusím jen s cestovní kanceláří, ale že si můžu svoji cestu naplánovat a usktečnit sám.

_dsc0287Nevěříte? Myslíte si, že byste to nezvládli? Domníváte se, že potřebujete našetřit spoustu peněz, abyste poznávali svět? Jste na tom stejně jako já před pár lety?

Tak právě pro Vás jsou především tyto stránky.

Nebojte se a ponořte se do všeho, co se tu objeví a co se bude snažit být především inspirací pro to, abyste si hned příští měsíc, příští čtvrtrok nebo příští léto naplánovali a uskutečnili cestu svých snů – a to buď sami ve své režii, s cestovkou nebo skupinou lidí, kteří se rozhodli jako Vy – vykročit do neznámého a získávat to nejcenější, co na tomto světě je – zážitky a poznání.

Budeme rádi, když s námi budete v kontaktu a dáte nám zpětnou vazbu.

Díky a šťastnou cestu!