Nejaktuálnější informace najdete na Twitteru „Novinky z Gruzie“

8.7.2020
Gruzie bezpodmínečně otevírá hranici s pěti zeměmi, kterými jsou: Německo, Francie, Lotyšsko, Litva a Estonsko. Podmínky: občané/obyvatelé výše uvedených zemí budou moci navštívit Gruzii pouze přímým letem, vyplní dotazník o cestách za posledních 14 dnů, před překročením gruzínské hranice musí vyplnit speciální elektronický formulář, který musí obsahovat historii cesty za posledních 14 dní před vstupem, místo určené během návštěvy Gruzie, kontaktní informace atd., s jejich souhlasem, nebo pokud je teplota na hranici překročena o 37 stupňů Celsia, budou na letišti podrobeni testu PCR. Také ti, kteří v posledních 14 dnech cestovali do vysoce rizikových zemí mimo EU, podstoupí povinné testování nebo karanténu.

2.7.2020
„Česká republika se rozhodla neponechat své hranice otevřené gruzínským občanům. Český ministr zahraničí Tomáš Petříček řekl, že země otevře své hranice, jakmile se Gruzie rozhodne učinit totéž pro české občany…Ministr dále říká, že české úřady nechtějí, aby občané země při překračování hranic museli projít složitými testy na koronaviry.“

30.6.2020
Seznam bezpečných zemí se rozšiřuje o 8 zemí mimo EU – ve výběru pro ČR mezi nimi Gruzie není.

28.6.2020
Gruzínská ministryně hospodářství Turnava o obnovení letů: „Náš trh na to není připraven“ – Turnava dodala, že epidemiologové stanoví přísná pravidla pro všechny mezinárodní návštěvníky. V této fázi není známo, zda budou všichni účastníci povinni zůstat v izolaci po dobu dvou týdnů. Úplný seznam doporučení pro návštěvníky zveřejní gruzínské orgány v nejbližších dnech.

25.6.2020
Gruzínská ministryně hospodářství: „Zákaz pravidelných letů může být prodloužen do konce července“

24.6.2020
Gruzie možná neotevře hranice mezinárodním turistům od 1. července.

22.6.2020

Odpověď na otázku na podmínky cestování do Gruzie od českého velvyslanectví v Tbilisi ze dne 19.6.2020

“Dobrý den, 

hranice Gruzie jsou uzavřeny pro občany všech států a mezinárodní letecká doprava je s výjimkou repatriačních charterových letů Georgian Airways zastavena. 

Změna se předpokládá od 1.7., kdy chce gruzínská vláda povolit příjezd turistů z vybraných epidemiologicky bezpečných zemí, s nimiž budou dohodnuty bezpečné dopravní koridory (přímé letecké spojení). ČR je jednou ze zemí, s nimiž je intenzivně jednáno, rozhodnutí na české straně však zatím nepadlo a pravděpodobně do 15.6. (do kdy jsou uzavřeny vnější hranice EU) ani nepadne. 

A zatím nám stále není znám výsledek tohoto jednání. Záleží také na aktuální epidemiologické situaci na obou stranách – české i gruzínské. 

Prvním možným termínem pro otevření hranic je 1.7.. Z našich dosavadních jednání vyplývá, že bude po turistech z vybraných zemí při příjezdu požadován negativní PCR test ne starší 72 hodin. Platit budou pravděpodobně i některá další omezení, o nich ovšem v tuto chvíli nelze než spekulovat (myšleno omezení s cestováním, ubytováním apod.)

Pro nové informace prosím sledujte naši webovou stránku https://www.mzv.cz/tbilisi/cz/obecne_aktuality_z_ambasady/cestovani_do_gruzie_aktualni_informace.html a denně aktualizovaný https://www.mzv.cz/tbilisi/cz/obecne_aktuality_z_ambasady/gruzie_vyskyt_koronaviru_stav_k_2_3_2020_1.html), případně rychlé informace na našem FB profilu https://www.facebook.com/czechembassytbilisi.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..